Event Etkinlik Takvimi
Survey Anket

Ozel Halk Otobüs Hizmetlerini Nasıl Buluyorsunuz

Sonuçlar
TÖHOB, SEKTÖRE DESTEK TALEBİ GİRİŞİMİNDE BULUNDU

Tüm Özel Halk otobüsleri Birliği Genel Başkanı Ercan Soydaş girişimde bulunarak, hem Cumhurbaşkanı Erdoğan, hem de Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan gönderdiği dilekçede, malum salgın sebebi ile zor durumda olan toplu ulaşım sektörüne destek talebinde bulundu.

TÖHOB Başkanı Ercan Soydaş, salgının olumsuz etkilerinin bertaraf edilmesi için devletin esnafa destek bulunması gerektiğini, Özel Halk otobüsü sektörü olarak gerek toplumun sağlığı ve gerekse ekonomi açısından süreci en az hasarla atlatılması için üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını belirtti.

Gönderilen dilekçede;

SAYIN CUMHURBAŞKANIM

Özel Halk Otobüsleri olarak alınan tedbirler kapsamında zor durumda kalan ve neredeyse yarıdan fazla gelir kaybına uğrayan işleticilerimizin ayakta kalabilmeleri için

-Vergiler,

-Kullanılan Banka Kredileri

-Kredi Kefalet Kooperatifi kredi borçları mutlaka ertelenmelidir.

-İşletme giderleri için faizsiz kredi verilebilir.

-Risk grubunda olan 65 yaş üstü vatandaşların binişleri tedbir amaçlı durdurulmalıdır.

Saygılarımla

Ercan Soydaş

TÖHOB Yönetim Kurulu Adına Başkan

***                 ***           ***

TÜRKİYE CUMHURİYETİ TİCARET BAKANLIĞINA

Dünyayı saran Coronavirüs (COVID-19) salgını, maalesef ülkemizde de görülmüş ve alınan yoğun tedbirlerle kontrol altında tutulmaya çalışılmaktadır. Tüm il ve ilçelerde faaliyet gösteren özel halk otobüslerinin bağlı olduğu Oda, Kooperatif, Şirket ve Dernekler aracılığı ile gerek kendi imkanları ile gerekse belediye desteğiyle araçlarımızın hijyenik temizlikleri de özenle yaptırılmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tedbirler kapsamında “zorunlu olmadıkça toplu taşıma araçlarını kullanmayın” uyarısı etkisini göstermiş ve Türkiye genelinde faaliyet gösteren özel halk otobüslerimiz bu durumdan son derece olumsuz etkilenmiştir. Her biri kredi borcu ödeyen esnaflarımız gelir – gider dengesini sağlayamamakta ve araçlarını çalıştırmakta zorlanmaktadırlar.

Tüm bu nedenlerle, 49.31.04 Nace Kodu ile faaliyet gösteren esnaflarımızın, vergilerinin, bankalara ve Kredi Kefalet Kooperatiflerine olan kredi borçlarının ertelenmesi konusunda gereğinin yapılmasını arz ederiz.

SAYGILARIMIZLA,

TÖHOB BAŞKANI ERCAN SOYDAŞ