Event Etkinlik Takvimi
Survey Anket

Ozel Halk Otobüs Hizmetlerini Nasıl Buluyorsunuz

Sonuçlar
BAŞKAN OVACIK, CHP İL BAŞKANI KAFTANCIOĞLU İLE HAKEDİŞ ÖDEMESİ SORUNLARINI KONUŞTU

İstanbul Özel Halk Otobüsleri Esnaf Odası Başkanı ve Özulaş A.Ş. Başkanı Göksel Ovacık, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile CHP Tuzla ilçe teşkilatı toplantı salonunda bir araya gelerek, Özel Halk otobüsleri hakediş ödemeleri ve sorunları ile ilgili bilgi vererek sorunların çözülmesini istedi

CHP İL Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile yapılan toplantıya ÖHO Esnaf odası Başkanı Göksel Ovacık ile birlikte İstanbul Halk ulaşım A.Ş. Başkanı Naci Yağız, Başkan vekili Yaşar Geyik, Öztaş A.Ş. Başkanı Mehmet Tekin ve yönetim kurulu ile CHP Tuzla ilçe yöneticileri katıldı.

Başkan Göksel Ovacık, toplantının verimli geçtiğini çözümü konusunda umutlu olduğunu belirterek yaptığı açıklamada; ’’Son aylarda hakedişlerimizin düzenli olarak yatırılmaması konusunda esnaflarımız ciddi problemler yaşıyor. Son aylarda maliyetlerimizi dahi hakediş olarak alamıyoruz, hali ile araçlarımıza mazot alamıyoruz, bakımlarını yaptıramıyoruz, çalışan şoför personellerimizin maaşlarını ödeyemiyoruz. Çok ciddi şekilde sıkıntılar var, bu sıkıntıların çözümü konusunda hem bürokraside, hem de siyasetten ne yapılabiliriz konusunda devamlı girişimlerde bulunuyoruz.

Bu kapsamda CHP İstanbul Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile görüşerek konunun vahametini  ve ciddiyetini kendisine anlatarak bir an önce acil olarak hakediş sorunlarının çözüme kavuşturulmasını talep ettik.

İL Başkanı Canan Kaftancıoğlu cevaben birkaç gün içinde görüşmeler yaparak bizlere dönüş yapacağını belirterek çözümü konusunda destek olacağını söyledi.