Event Etkinlik Takvimi
Survey Anket

Ozel Halk Otobüs Hizmetlerini Nasıl Buluyorsunuz

Sonuçlar
TÖHOB HEYETİ UMUT VERİCİ SON GÖRÜŞMELERİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Türkiye genelinde Özel Halk otobüsleri sektörünün heyecan ve merakla beklediği müktesep haklar, mevzuat çalışmaları ve ücretsiz taşıma bedellerinin güncellenmesi ile ilgili gelişmeleri yakından izlemek üzere Ankara’da bir dizi görüşmeler yapan TÖHOB heyeti, çalışmaların son aşamaya geldiğini belirterek sektöre umut verdiler

Tüm Özel Halk otobüsleri Birliği (TÖHOB) Başkanı Ercan Soydaş, Başkan vekili Göksel Ovacık ve yönetim kurulu, Ankara ziyaretleri kapsamında ilk önce Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman'ı ziyaret ettiler.

TBMM İçişleri Komisyon Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç ve hukukçu milletvekillerinden oluşan bir heyetle kanun çalışmaları hakkında görüştüler.

Aile ve sosyal politikalar Bakan Yardımcısı Av. Fatma Öncü’yü ziyaret ederek ücretsiz taşıma konusunda sektörün çözüm beklentileri ve bu konuda yapılan çalışmalar değerlendirildi.

Görüşmeler ve yapılan toplantılar sonucunda Müktesep haklar ve mevzuat ile ilgili çalışmaların torba yasa ile bir ay içinde TBMM’ne gelerek yasal hale getirileceğini belirten TÖHOB Başkan vekili Göksel Ovacık, ücretsiz taşıma bedeli destek ödemelerinin de 3 katı civarında olması için teklif verdiklerini ve bu yönde destek alacakları konusunda Bakanlık yetkililerinden bilgi aldıklarını belirtti