Event Etkinlik Takvimi
Survey Anket

Ozel Halk Otobüs Hizmetlerini Nasıl Buluyorsunuz

Sonuçlar
TOBB Sektör meclisinde Özel Halk otobüsleri komisyonu kuruldu

Sektör adına Bir ilk gerçekleşti

TOBB KARAYOLU YOLCU TAŞIMACILIĞI SEKTÖR MECLİSİ GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ

Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB),

Bünyesinde Özel Halk otobüsleri de resmi  olarak yer aldı ve temsil hakkı elde etti

TOBB, özel sektörün Türkiye’de mesleki üst kuruluşu ve yasal temsilcisidir.

TOBB Sektör Meclisi Başkanı Mevcut Başkan Mustafa Yıldırım olurken, TOBB ÖHO sektör komisyonu Başkanı Ercan Soydaş Başkan, Göksel Ovacık Başkan yardımcısı oldu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye Karayolu yolcu taşımacılığı meclisi seçimli toplantısı, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tamer Kıran ve Meclis Başkanı Mustafa Yıldırım Başkanlığında TÖHOB Başkanı Ercan Soydaş, Başkan yardımcısı Göksel Ovacık, yönetim kurulu üyesi Kamil Akbaba ve sektör temsilcilerinin katılımı ile TOBB İstanbul hizmet binası İbrahim Çağlar toplantı salonunda özel sektör ve sivil toplum kuruluşu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tamer Kıran konuşmasına TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun selamını ileterek başladı.

Başkan Mustafa Yıldırım, Sektör Meclislerinin, sektör ve kamu idaresinin temsil edildiği en önemli sektörel istişare platformu olduğunu belirterek, sektör meclislerinde alınan kararların birinci elden kamuya iletildiğini belirtti.

Gündemdeki konuların görüşülmesinden sonra yapılan seçimde, Sektör meclisi yeni dönem Başkanı mevcut Başkan Mustafa Yıldırım tekrar seçilirken komisyon başkanları da seçildi.

TOBB Sektör Başkanı Mustafa Yıldırım, destekler için teşekkürlerini sunarak daha aktif bir çalışma programı uygulayacaklarını belirtti.

TOBB Sektör meclisinde bir akademik, birde hukukçu olmak üzere 2 tane danışman ile çalışılacağı kararı çıktı.

SEKTÖR MECLİSİ ÖHO KOMİSYONU BAŞKANI ERCAN SOYDAŞ OLDU

TOBB Sektör Meclisi komisyonları seçiminde Özel Halk otobüsleri komisyon Başkanı TÖHOB Başkanı Ercan Soydaş olurken, Başkan yardımcısı İstanbul Özel Halk otobüsleri Esnaf Odası Başkanı Göksel Ovacık, Başkan yardımcısı olarak seçildi