Event Etkinlik Takvimi
Survey Anket

Ozel Halk Otobüs Hizmetlerini Nasıl Buluyorsunuz

Sonuçlar
İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU’DAN DESTEK

TÖHOB Başkanı Ercan Soydaş, Bakan Soylu ile ‘’Toplu taşıma kanununu’’ görüştü

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU’DAN DESTEK

Tüm Özel Halk otobüsleri Birliği (TÖHOB) Genel Başkanı Ercan Soydaş ve yönetim kurulu, Kentlerin toplu ulaşım hizmetini fedakârca yürüten Özel Halk otobüsü sektörünün geleceği ile ilgili sektörün umudu olmaya devam ediyor.

TÖHOB, Temmuz ayının son haftasında Ankara’da yapılan ‘’şehir içi toplu taşıma kanunu’’ Çalıştayında geniş katılımlı bir etkinlik düzenleyerek toplu taşıma kanunu hakkında görüş ve düşünceleri kayıt altına almıştı.

TÖHOB Başkanı Ercan Soydaş,bu doğrultuda  çalışmaları hızlandırarak toplu taşıma kanunu hedefine ulaşmak ve destek almak için esnaf dostu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştü.

Başkan Ercan Soydaş, Bakan Soylu ile görüşmenin verimli geçtiğini belirterek toplu taşım habere açıklamalarda bulundu

BAKANLIKLAR DÜZEYİNDE TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Başkan Soydaş;’’Sayın Bakanımıza, Toplu taşıma kanununa neden acil ihtiyaç olduğunu ve sektörümüzün yaşadığı sıkıntıları aktardık. Çalıştay sonuç raporu konusunda kendisi ile değerlendirmelerde bulunduk.

Daha önce kendilerine ilettiğimiz konulara hakim olduğunu ve çözülmesi gerektiğini dile getirerek, önümüzdeki hafta uygun bir günde İçişleri, Çevre ve Şehircilik Bakanlıkları ve Emniyet Genel Müdürlüğünden bir temsilci ve benim katılacağım bir görüşme yapılarak sürecin hızlandırılması konusunda İlgili birimlere talimat verdi. Sayın Bakanımıza sektörümüze daha evvel yaptığı olumlu hizmetler ve toplu taşıma kanunu ile ilgili destekleri için teşekkür ediyorum’ ’dedi