Event Etkinlik Takvimi
Survey Anket

Ozel Halk Otobüs Hizmetlerini Nasıl Buluyorsunuz

Sonuçlar
İstanbul Milletvekili Mustafa Demir ile ÖHO temel sorunlarının çözümü için bir araya gelindi

AK Parti İstanbul Milletvekili, Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı  ve TBMM Bayındırlık, İmar,Ulaştırma, Turizm Komisyonu üyesi Mustafa Demir ile İstanbul’da bulunan çalışma ofisinde bir araya gelen Tüm Özel Halk otobüsleri Birliği (TÖHOB) Genel Başkan vekili Göksel Ovacık ile İstanbul Halk Ulaşım A.Ş. Başkanı Naci Yağız ve Başkan vekili Yaşar Geyik, Özel Halk otobüsleri sektörünün temel sorunları ile ilgili bilgi vererek ,sorunları çözümü için TÖHOB düzeyinde   ilgili Bakanlıklar ilgili girişimleri anlatarak TBMM’sinde yasallaşması konusunda destek talebinde bulundular.

Bakanlıklara verilen dosyaları ve dilekçeleri milletvekili Mustafa Demir’e veren TÖHOB Başkanvekili Göksel Ovacık, Maliye Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Aile ve sosyal hizmetler Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı ile Kanun ve mevzuat düzenlemesi için TBMM sinde yapılan çalışmaları  anlatarak çözümü konusunda destek talebinde bulundu

Başkan Ovacık yaptığı açıklamada;’’İstanbul milletvekili Mustafa Demir,AK Parti genel merkez yerel yönetimlerden sorumlu Başkan yardımcısı olarak haliyle Özel Halk otobüslerinin sorunları ile ilgili çalışmaları kendisine anlatarak kendisine bilgi verdik ve destek istedik. Başlıca sorunlardan birinci konu olarak, toplu taşıma kanunu yasal mevzuat sorunları ile ilgili bilgi vererek destek istedik ve Bakanlıklar ile gelinen noktayı kendisine anlattık, konuların hızlandırılması ve bir an önce bitirilmesi konusunda destek talebinde bulunduk. İkinci konumuz ücretsiz taşımacılık konusundan bahsederek gelir desteğinin artırılmasını ve ücretsiz taşımalara bir sınır getirilmesi talep ederek Bakanlık düzeyinde yapılan çalışmaların ve girişimlerin belgelerini verdik.

Üçüncü talebimiz son yıllarda döviz fiyatlarının artması ile birlikte yeni alınacak araçların fiyatlarının ciddi şekilde yükselmesi, yeni araç alırken KDV indirimin yapılmasını konusunda destek olması talebinde bulunduk.

Dördüncü talebimiz Yeni araçların çok yüksek seviyede ,esnafın daha evvel kullandığı esnaf ve kefalet kooperatiflerinde kullandığı düşük faizli kredi olan 500 bin tl olan miktarın bir milyon civarına çıkarılması konusunu gündeme getirerek desteğini istedik.

Milletvekili Mustafa bey, bu konuda mecliste çalışmalar yürütüldüğünü, TBMM açıldıktan sonra bir torba yasa geleceğini ve konuları takip ederek destek vereceklerini söyledi’’ dedi